FERİZLİ’DE ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

Tüm yurtta olduğu gibi Ferizli’de de ilk ve orta dereceli okullar’da karne heyecanı yaşandı. Karnelerini alan öğrenciler 2017-2018 eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatiline girdiler.

Ferizli’de öğrencilerin karne heyecanını ilçe protokolü de paylaştı. Bu seneki karne töreni Değirmencik Rüveyde Güneş İlköğretim Okulu’nda yapıldı. İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ve Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başta olmak üzere ilçe protokolü öğrencilere karne verdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç öğrencilerin zorlu bir maratondan geçtiğini hatırlatarak, tatili iyi değerlendirmelerini, iyice dinlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye etti. Sevinç, ‘’öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza iyi tatiller diliyorum,’’ dedi.

Eğitime-öğretime desteklerinin artarak devam edeceğini kaydeden Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ‘’sizler geleceğimizin teminatısınız. Bazen duyuyoruz. Çocuklarımız karnesinde ki kötü notundan dolayı ailesi tarafından eleştirilip, cezalandırılıyor. Bunlar olumsuz davranışlardır. Ailesinden çekinip karnesini almak istemeyen öğrenciler oluyor. Evden kaçanlar oluyor. Ailelerimizden ricam; biraz daha sabırlı olalım, biraz daha hoşgörülü olalım. Zaten çocuklar bizden çok üzülmüşlerdir. Onlara yardımcı olalım.

Belediye olarak eğitime-öğretime olan desteğimiz de artarak devam edecek. Tüm öğrencilerimize aileleriyle birlikte mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ederim,’’ dedi.

Ferizli Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ise, ‘’notları kırık olan öğrencilerimiz olabilir. Üzülmesinler. Önünüzde çalışıp telafi edecek fırsatlarınız olacak. Hiçbir karne sizlerin kalitesini öne çıkarmaz. Siz yeter ki azimle çalışın ve gayret edin. Hepinize iyi tatiller diliyorum,’’ dedi.

Karnelerin dağıtılmasından sonra 15 günlük yarıyıl (sömestr) tatiline girecek öğrenciler yoğun geçen eğitim döneminin yorgunluğunu attıktan sonra, 5 Şubat 2018 tarihinde yeniden okul sıralarına geri dönecekler.