Satso'ya Teşekkür Ziyareti

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk; Ferizli Belediyesi Meclis Üyeleri, Akparti İlçe Başkanı Dursun Ali Dal, Muhtarlar ve STK’lardan oluşan bir heyet ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasına Teşekkür Ziyaretlerinde bulundular.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, SATSO öncülüğünde başlatılan ve yıllardır yoğun çalışmalarla devam edilen otomotiv üssü Sakarya projesinin meyvelerini vermeye başladığının altını çizerek bazı açıklamalarda bulundu.

Ahmet Soğuk yaptığı açıklamasında;

İlçemizde Otomotiv ihtisas OSB’miz süratle devam ediyor. Ferizli ilçemiz Türkiye’nin otomotiv yan sanayisinin üretim merkezi olacaktır. Bizler Otomotiv İtisas OSB ile birlikte Yerli Otomotiv’in de ilçemize gelmesi adına çabalıyoruz. Çok şükür ki Ferizli ilçemiz yerli otomobil için tüm beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası,  ilimizin ve tüm ilçelerimizin yatırımlarla gelişmesi için büyük çabalar sarf etmiştir. Özellikle kuzey bölgemizin sanayileşmesi ve üretim merkezi olması yönünde büyük çalışmalarda bulunmuştur. İnanıyorum ki sizin katkılarınızla beraber ilçemiz ve ilimiz üretim ve sanayinin merkezi haline gelecektir.

Ben buradan başta SATSO başkanımız Mahmut Kösemusul olmak üzere Ticaret sanayi Odamıza verdikleri emeklerinden dolayı memnuniyetimi belirterek teşekkürlerimizi sunuyorum. “ diye konuştu.

Yerli Otomobil ve diğer yatırımların değerlendirildiği ziyarette konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul,

“ Cumhurbaşkanımızın yerli otomobil ile ilgili ilk açıklamalarından bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sakarya’da üretimin ve sanayileşmedeki potansiyelin farkındayız. Bu potansiyeli attığımız adımlarla somut bir hale getiriyoruz. Bundan birkaç sene önceki attığımız adımların sonuçlarını görüyoruz. Yaptığımız çalışmalarda da gördük ki Ferizli yerli otomobil için uygun durumdadır. Ferizli’de Zaten Otomotiv İhtisas OSB devam ediyor. Bu ihtisas OSB ile birlikte Yerli Otomotivin de Ferizli’de olması için çaba sarf ediyoruz. Bizler gücümüz, birlikteliğimiz ve inancımızla ilerledik. Sakarya ilimiz tüm ilçelerimizle birlikte harekete geçerek güçlü bir ekonominin lokomotifi olacaktır. Yerli otomotiv de bu lokomotifin bir parçası olacaktır.  Sakarya’mızı 2023’e nakış gibi işliyoruz. Ziyaretlerinden dolayı Ferizli Belediye Başkanımız Ahmet Soğuk’a, Ak Parti İlçe Başkanı Dursun Ali Dal’a, Belediye Meclis Üyelerimize, Ferizli Muhtarlarına ve STK’larına teşekkürlerimi sunuyorum“  İfadelerini kullandı.