VALİ BALKANLIOĞLU FERİZLİYE GELDİ

Muhtarların şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere düzenli olarak merkez ve ilçe muhtarlarıyla buluşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu kapsamda Ferizli muhtarlarıyla bir araya geldi.

Ferizli Kaymakamlığında düzenlenen toplantıya Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ferizli Kaymakamlığına vekâleten Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Kurum il müdürleri ve Muhtarlar katıldı.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu, bu toplantıların fikirlere açık yeni bir iletişim kanalı oluşturduğunu söyledi.

Vali Balkanlıoğlu sözlerinde, ‘’Muhtarlar seçilmiş insanlardır. Belli bir kitleyi temsil ederler. Muhtarların talep ve istekleri temsil ettikleri kitlenin talep ve istekleridir. Zira sizler halkımızın dertlerini ve ihtiyaçlarını en iyi bilen kişilersiniz. Valinin görevlerinden biride vatandaşın dilek ve isteklerini şikâyetlerini tespit edip çözüm için ilgili kurumlara dağıtmaktır. Tabidir ki bunların sonuçlarını da takip eder.’’ Diye konuştu

Afrin şehitlerine Yüce Allah’tan Rahmet dileyen Balkanlıoğlu, ‘’inşallah muzaffer ordumuz en kısa zamanda görevini bitirir ve döner.’’ Dedi.

Ardından muhtarların talep ve şikâyetlerini tek tek dinleyen Balkanoğlu; ‘’Sıkıntılarınızı ileteceğiniz ilgili müdür arkadaşlarımız da yanımızda. Problemler hangi birim yöneticimizi ilgilendiriyorsa arkadaşlarımız anında cevap verecek ya da notunu alarak çözüm için gerekli işlemleri yapacak," dedi.

Muhtarlar genel olarak kurumların çalışmaları hakkındaki eksiklikleri beyan ettiler. Vali Balkanlıoğlu’da sorunlar ve taleplerle ilgili olarak kurum müdürlerine söz vererek, onların da görüşlerini aldı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ‘’öncelikle Sayın Valimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İlginiz bizleri mutlu ediyor. Büyükşehir yasası ile 7 olan mahalle sayımız 24’e yükseldi. Su, yol ve çöp konularını yüzde 80 oranında hallettik. Büyükşehir Belediye başkanımıza huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Cenaze hizmetlerimiz en güzel şekilde devam ediyor. Hizmet seviyemiz hemen hemen merkez seviyesine geldi,’’ dedi.

Ferizli’de son zamanlarda yaşanan sıkıntıları Sayın Vali’ye aktaran Başkan Soğuk, taş ocakları ile ilgili sıkıntıyı anlattı. Taş ocakları yollarını karayollarının kapatması sonucu ağır tonajlı kamyonlar Değirmencik ve Damlık mahallelerinin içerisinden geçmeye başlamışlar. Bu halkımızı haklı olarak rahatsız etti.

Bu probleme çözüm olarak Belediye Başkanı Soğuk harita üzerinde Sayın Valiye yeni bir yol seçeneği önerdi. ‘’Akçukur bölgesinde kalan 800 metrelik yolun yapılması bölge halkını rahatlatacak. Belediyenin imkânları belli. Maden sahiplerinin bu yolu yapması gerekir’’ dedi.

Vali bey yolu inceledi. Cezaevi inşaatının sorumlusu olan Baş Savcıyı aradı ve çözüm önerisini aktardı.

Sayın valiye teşekkür eden Başkan Soğuk, Bu 800 metre yol yapılırsa bu iki mahallemiz rahatlar, çocuklarımız okullarına korkmadan gidip gelebilirler. Dedi.

Başkan Soğuk devamla, ‘’biz Ferizli olarak yerli otoya talibiz. Bu isteğimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza götürürseniz mutlu oluruz ifadeleri üzerine Sayın Vali: ‘’Biz Ferizli’ye fazlasını vermek için gayret ediyoruz. Ferizli her şeyin en güzeline layık. Bütün dünyanın ve Türkiye’nin gözü önünde yerli otomobilin buraya yapılmasını her platformda savunuyoruz. Bunu sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gerisi hükümete kalmış, dedi.

Başkan Soğuk Sakarya nehir taşımacılığı projesini de gündeme getirdi. OSB’lerle birlikte bu bölgelerde ihracatın artacağını vurgulayan Başkan Soğuk, Ferizli’den Karasu limanına Sakarya nehir taşımacılığı ile ilgili Sakarya Üniversitesince hazırlanan bir olabilirlik raporunu Sayın Valiye takdim etti. Sayın Vali: ‘’Çok güzel bir proje. Sayın başkana proje için teşekkür ediyorum. Nehir taşımacılığı projesi için Sakarya Nehri çok uygun. Nehrin debisini biraz daha düzenlersek ulaşımda kullanmak akıllı ve ekonomik olur diyerek projeye desteğini ifade etti.