MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Ferizli Belediyesi Mart 2018 Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 3 gündem görüşülüp karara bağlandı. Bu ayki toplantıya izleyici olarak mahalle Muhtarları ve bazı misafirlerde katıldı.

Toplantıda Afrin Operasyonu konuşuldu ve Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Gazilerimize geçmiş olsun temennisinde bulunuldu. Ayrıca meclis üyeleri tarafından bu ayki huzur hakları, Ferizli Belediyesi ve İHH’nın sınır kamplarında yaşayan Suriyelilere yönelik düzenlediği un kampanyasına bağışlandı. Un kampanyasına parantez açan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ‘’kampanyaya halkımız yoğun rağbet gösterdi. Herkesten Allah Razı olsun. İnşallah 9 Mart günü Cuma Namazının ardından vatandaşlarımızın katılımıyla unlarımızı bölgeye uğurlayacağız,’’ dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Meclisi son bir aylık çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Bakanlar kurulunca onaylanan ve resmi gazetede yayımlanarak kesinleşen Ferizli Kentsel Gelişim Projesi hakkında konuşan Başkan Soğuk, ‘’Daha önce bu proje için çok eleştirildik. Fakat bazı projeler meşakkatli oluyor ve sabır istiyor. Uzun zaman alıyor. Sabrettik ve çok şükür bu Rüya Projenin bakanlar kurulu tarafından onaylanmasını hep birlikte başardık. Kentsel gelişim, ilçemizde hem sanayileşmeyle doğacak konut sorunumuzu çözecek, hem de ilçemizi gözde bir yaşam haline getirecektir, dedi. Ayrıca Kentsel Gelişim uygulanacak bölgede planlı şehirleşme ile çok güzel, yaşanılabilir bir mahalle ortaya çıkacak dedi ve Ferizli’nin önünü açtıkları için Meclis üyelerine ayrıyeten teşekkür etti.  

Başkan Soğuk sözlerinin devamında, ‘’Dışarıdan Ferizli’nin projeleri gıpta ile izleniyor. Bunları konuşalım, görüşelim. Vatandaşa o konulardan kamuoyu oluşturma şansı verelim. Yıllardan beri aynı konularla vatandaşın gündemini meşgul ettik. Kim ne kazandı. Ferizli dünya çapında bir ilçe oluyor. Bakınız son kentsel gelişim kararı ile planlı yeni yerleşim alanları açıyoruz,’’ dedi.

Başkan Soğuk son olarak, ‘’Büyükşehir yasası ile eklenen köyler ve beldelerin plan çalışmaları devam ediyor. Vaatlerimizin yüzde seksenini gerçekleştirdik. Eksikler konusunda da hız kesmeden çalışıyoruz. Köylerimizin ve beldelerimizin durumu bugün çok daha iyi duruma geldi,’’ diye konuştu.

Ardından gündeme geçilerek 3 madde tek tek oylandı ve komisyondan geldiği şekilleriyle oy birliği ile kabul edildi.

Ferizli Belediyesinde yeni bir birim olan Muhtarlık işleri Müdürlüğünün kurulmasına karar verildi.

Mart Ayı Toplantısı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.