BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET SOĞUK’TAN KADİR GECESİ KUTLAMA MESAJI

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk Mübarek Kadir Gecesi Nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz dedi.

Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine kavuşmanın da sevincini yaşıyoruz. Kadir Gecesi Tövbelerin, Duaların Kabul Edildiği Müstesna Bir Gecedir. Cenabı Allah, bin aydan daha hayırlı olduğunu bildirdiği Kadir Gecesi’ni ramazan ayının kalbi, gecelerin sultanı kılmıştır.

Allah katında yücelmenin yolu, nefis muhasebesi yapmaktan, geçmişimizi değerlendirip gafletle geçen günlerimizi sorgulamaktan, hata ve günahlarımızdan tövbe ve istiğfar etmekten geçer. Bu gece Rabbimizden af ve bağışlanma dilenmekten geçer. Kur’an, mübarek Kadir Gecesi’nde inmeye başlamıştır. Kur’an’ın kadrini, kıymetini bildiğimiz oranda Kadir gecesini ihya etmiş oluruz. Kur’an’ın hak, hakikat, ahlâk, adalet ilkelerine sarıldığımız ölçüde bin aylık manevi gelişmeler yaşayabiliriz.

Bu duygu ve düşünce içerisinde, Ferizlili hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik eder, tüm insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.