23 NİSAN FERİZLİ’DE COŞKUYLA KUTLANDI

TBMM’nin Açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yılı, Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen programla kutlandı.

23 Nisan Kutlama programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından TİS Halit Narin Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ömer Erat günün anlam ve önemini belirten güzel bir konuşma yaptı. Erat konuşmasında, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere TBMM’yi kuran kahramanları rahmet ve şükranla yâd ediyorum.” Dedi.

Kutlamalar öğrencilerin 23 Nisan temalı okuduğu şiirler ve hazırladıkları birbirinden güzel halk oyunları ve gösterilerle devam etti. Minik öğrenciler sergiledikleri güzel performansla büyük ilgi topladı ve izleyenleri adeta büyüledi.

Programın son kısmında ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Öğrencilerin yüzlerindeki tebessüm ve neşe gözlerden kaçmadı.

Ferizli’de 23 Nisan kutlamaları çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Geniş katılımla gerçekleşen 23 Nisan kutlamalarına Ferizli İlçe Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başta olmak üzere ilçe protokolü eksiksiz katılırken, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri, STK Temsilcileri, Daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.